AcasaAcasa  
  • CalendarCalendar  
  • FAQFAQ  
  • CautareCautare  
  • MembriMembri  
  • GrupuriGrupuri  
  • InregistrareInregistrare  
  • ConectareConectare  

• Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Arena Shinpuru

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 3 din 4]

1 Arena Shinpuru la data de Mier Apr 09, 2014 9:16 am

Fumei

Hollow
    Hollow
    Rezumarea primului mesaj :

Ca sa avem o arena la comun petru toti , dar la care nu se plateste si nu se considera deloc infrangerile , victoriile , decesele si uciderile , te invitam sa te lupti in arena cu toti ceilalti care intra.

Fumei intra in arena si vede ca este pustiu , se aseaza jos si asteapta ca cineva sa intre in arena.

Vezi profilul utilizatorului http://darkchaos.forumz.ro

51 Re: Arena Shinpuru la data de Mar Apr 15, 2014 12:57 am

-Deja. Ai. Obosit ? întrebă Blitzcrank
    Blitz a adunat tot câmpul electric în el, apoi i-a dat drumul în toată arenasub formă de explozie electrică. Eu m-am adăpostit sub scaun ca să nu fiu electrocutat

Vezi profilul utilizatorului

52 Re: Arena Shinpuru la data de Mar Apr 15, 2014 1:03 am

Când am ajuns în arenă am observat că Fumei se bătea cu un robot mă uit spre ei, iar apoi observ că pe jos este nisip

53 Re: Arena Shinpuru la data de Mar Apr 15, 2014 2:40 am

Fumei

Hollow
    Hollow
    Câmpul era destul de slab aşa că am putu să-l opresc cu un baraj de pământ.
    -Doar de atâta eşti în stare? Mă amuzi.

Abilitate : Permite modificarea forei de atracţie între două corpuri , aceasta fiind pozitivă ( se atrag ) şi negativă ( se resping ).
    La nivel mai mare , acesta reuşeşte să rupă bucăţi din scoarţa terestră , să mişte clădiri şi orice este legat de gravitaţie şi forţa de atracţie.

Exemple:

54 Re: Arena Shinpuru la data de Mar Apr 15, 2014 2:54 am

Cu asta i-am distrat atenția. Deja eram în fața lui și i-am dat un pumn în stomac.
    -Ar trebui să ne ocupăm. De noul venit. zice Blitzcrank în șoaptă

55 Re: Arena Shinpuru la data de Mar Apr 15, 2014 2:56 am

În timp ce se joacă manipulez puțin nisipul ca să fac spectacol

56 Re: Arena Shinpuru la data de Mar Apr 15, 2014 2:59 am

Fumei

Hollow
    Hollow
    Dar gluma deja începuse să devină serioasă , îl trag pe robot spre mine şi-i livrez un pumn care-l dă peste cap şi cade-n nisip.

Abilitate : Permite modificarea forei de atracţie între două corpuri , aceasta fiind pozitivă ( se atrag ) şi negativă ( se resping ).
    La nivel mai mare , acesta reuşeşte să rupă bucăţi din scoarţa terestră , să mişte clădiri şi orice este legat de gravitaţie şi forţa de atracţie.

Exemple:

57 Re: Arena Shinpuru la data de Mar Apr 15, 2014 3:01 am

-Bine jucat.
    Blitz s-a ridicat rapid și a început să-și concentreze curentul electric în pumni. S-a dat mai în spate și a spus:
    -Atacă-mă.

58 Re: Arena Shinpuru la data de Mar Apr 15, 2014 3:03 am

- Încep să râd de bătălia celor doi și apoi mă gândesc
    ”Oare dacă râd de ei în continu o să fie o luptă cu handicap?” apoi arunc cu puțin nisip în ei

59 Re: Arena Shinpuru la data de Mar Apr 15, 2014 3:05 am

Fumei

Hollow
    Hollow
    -Ok , jucăm dur roboţelule , exact când i-am spus asta Nick sosise în arenă. Văd că şi tu vrei să te lupţi.

Exemple:

60 Re: Arena Shinpuru la data de Mar Apr 15, 2014 3:10 am

Blitz și-a făcut ochii roși. S-a enervat. S-a întors spre băiatul care se juca cu nisipul și a lovit în pământ puternic, acesta crăpându-se
    -Nu te băga.

61 Re: Arena Shinpuru la data de Mar Apr 15, 2014 3:11 am

Enervat de robot decid să mă joc puțin, următoarea clipă separând robotul de stăpân printr-un zid de nisip întărit

62 Re: Arena Shinpuru la data de Mar Apr 15, 2014 3:14 am

Fumei

Hollow
    Hollow
    Robotul atent la Nick , este tras în spate şi ajunge în faţa mea dar pe spate.

Exemple:

63 Re: Arena Shinpuru la data de Mar Apr 15, 2014 3:19 am

Îmi electrizez mâna, apoi îl prind de cap pe Fumei. L-am dat cu capul de nisip... puternic.
    ----
    Eu eram îngrijorat pentru Blitzcrank. Nu știam ce se întâmplă acolo

64 Re: Arena Shinpuru la data de Mar Apr 15, 2014 3:20 am

- Ca să fie mai interesant îl ingrop pe Fumei în nisip, și apoi râd puțin de situație

65 Re: Arena Shinpuru la data de Mar Apr 15, 2014 3:21 am

Fumei

Hollow
    Hollow
    -Bum , iar tot nisipul sare în aer la fel ca şi micul robot de lângă mine. Vrei şi tu Nick să înţeleg?

Exemple:

66 Re: Arena Shinpuru la data de Mar Apr 15, 2014 3:23 am

Blitz cade în picioare și crează în mâini o bombă electrică. Încă nu a detonat-o, așteaptă mometul

67 Re: Arena Shinpuru la data de Mar Apr 15, 2014 3:27 am

Când văd bomba mă gândesc că nu va fi bine și o izolez în nisip

68 Re: Arena Shinpuru la data de Mar Apr 15, 2014 3:29 am

Fumei

Hollow
    Hollow
    Încep să râd după care ridic două degete şi zic.
    -Bum , iar bomba începe să leviteze în sus cât mai mult plecând din mâna posesorului.

Exemple:

69 Re: Arena Shinpuru la data de Mar Apr 15, 2014 3:33 am

-Ha ha. Ce interesant. Asta e o glumă pentru roboți. Ha ha.
    Bomba nu afost decât o diversiune... pentru că în cealaltă mână Blitz a făcut alta mai mare. De data asta a aruncat-o spre Fumei și a detonat-o. O explozie puternică a cuprins întreaga arenă

70 Re: Arena Shinpuru la data de Mar Apr 15, 2014 3:35 am

- Nu e frumos, spun eu înfășurat într-o armură groasă de nisip.
    Dacă nu aveam armura, explozia mă putea afecta chiar și pe mine

71 Re: Arena Shinpuru la data de Mar Apr 15, 2014 3:38 am

Fumei

Hollow
    Hollow
    Nici nu mă obosisem să mă mişc , iar valul venise pe mine , sau nu ? O buclă al cărui centru eram eu nu permitea nimănui să mă atingă în acel moment iar tot câmpul mă evitaze.
    Întind braţele la stânga şi la dreapta iar bucla explodează spărgând şi câmpul energetic.
    -Doar atât micuţule?

Exemple:

72 Re: Arena Shinpuru la data de Mar Apr 15, 2014 3:43 am

Blitz s-a enervat rău de tot.
    -Vom face totul la putere maximă.
    În jurul lui s-au învârtit niște unde energetice ca la atomi. Se putea simți energia de la o poștă
    Gând: Blitz... va exploda...
    M-am aruncat rapid în arenă în fața celor doi și am strigat:
    -Adăpostiți-vă !!!!

73 Re: Arena Shinpuru la data de Mar Apr 15, 2014 3:44 am

- Imediat după ce am auzit asta, l-am separat pe robot de restul arenei cu cea mai groasă cușcă de nisip a mea, apoi am întărit nisipul

74 Re: Arena Shinpuru la data de Mar Apr 15, 2014 3:50 am

Fumei

Hollow
    Hollow
    Era ceva rău , aşa că am impins cuşca la margine şi am zidit-o cu bucăţi din arenă care tocmia ce se rupsaseă şi strângeam tare.
    -Să vedem ce poate.

Exemple:

75 Re: Arena Shinpuru la data de Mar Apr 15, 2014 3:51 am

Când a explodat acel câmp, nu doar că acea cușcă a zburat de prin arenă, dar o parte din energie m-a lovit până la leșin. Blitz nu și-a dat seama de ce a făcut

Continut sponsorizat

Sus  Mesaj [Pagina 3 din 4]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
    Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

Copyright TDC , toate drepturile rezervate pentru aceasta comunitate. Tema reazliata de Fumei.