AcasaAcasa  
  • CalendarCalendar  
  • FAQFAQ  
  • CautareCautare  
  • MembriMembri  
  • GrupuriGrupuri  
  • InregistrareInregistrare  
  • ConectareConectare  

• Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Lună plină - dance time !

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 2 din 4]

1 Lună plină - dance time ! la data de Vin Apr 11, 2014 10:35 am

Emoriam

mutant
    mutant
    Rezumarea primului mesaj :

Lună plină... în inima pădurii puteai vedea niște suflete legate în lanțuri care dansau. Păreau că nu le place și că sunt obligate, dar pentru a-l satisface pe Thresh ele ar face orice.

Vezi profilul utilizatorului

26 Re: Lună plină - dance time ! la data de Vin Apr 11, 2014 11:36 am

Emoriam

mutant
    mutant
    -Demonii sunt așa de imprevizibili.
    Felinarul a luminat puternic, orbindu-l pe demon (temporar). De acolo au ieșit vreo zece suflete care au început să-l ia la bătaie...
    OOC: ... ca și cămătarii pe datornic

27 Re: Lună plină - dance time ! la data de Vin Apr 11, 2014 11:39 am

Hades.

templier
    templier
    Demonul trece fără nici o problemă prin suflete, se îndreaptă spre mine, dar înainte de asta, aruncă un copac pe Thresh și spune:
    - Ca să vezi...
    Eu mă teleportez în spatele lui Fumei și îi dau un picior în abdomen trântindul drept peste Thresh și răspund:
    - Onoare...

Putere demon:

1:

2:

28 Re: Lună plină - dance time ! la data de Vin Apr 11, 2014 11:42 am

Fumei

Hollow
    Hollow
    Ma ridic şi mă alătur lui Thres , scuturându-mi prafu de pe mine.
    -Cred că da , dar eşti cam slab , timpul tău se duce , am putea să te terminăm dar nu cred că mai are farmec , totuşi , lecţii de viaţă .
    O crenguţă de 2cm foarte rezistentă se rupe şi-l atinge pe Soufflet pe gambe , făcându-l să cadă , rănile nu sunt foarte severe dar provoacă o minoră sângerare aproape de nesimţit.

Abilitate : Permite modificarea forei de atracţie între două corpuri , aceasta fiind pozitivă ( se atrag ) şi negativă ( se resping ).
    La nivel mai mare , acesta reuşeşte să rupă bucăţi din scoarţa terestră , să mişte clădiri şi orice este legat de gravitaţie şi forţa de atracţie.

Exemple:

Vezi profilul utilizatorului http://darkchaos.forumz.ro

29 Re: Lună plină - dance time ! la data de Vin Apr 11, 2014 11:45 am

Emoriam

mutant
    mutant
    Mormăiesc ceva și cu lanțul reușesc să-mi trag felinarul înapoi. Am făcut ca lumina să fie atât de puternică încăt nu mai puteai să vezi nimic pe o rază de 10 metri. În timpul ăla am ajuns în spatele lui Soufflet și i-am pus tăișul ascuțit de la lanț chiar lângă zona gâtului.
    -Să strâng ? întreb eu plictisit

30 Re: Lună plină - dance time ! la data de Vin Apr 11, 2014 11:47 am

Hades.

templier
    templier
    Deathmark se aproprie de thresh și îi șoptește:
    - Ce tactică învechită! apoi îi absoarbe cu blândețe lanțul și-l aruncă la aproximativ 10-20 de metri distanță apoi răspunde:
    - Am terminat?

Putere demon:

1:

2:

31 Re: Lună plină - dance time ! la data de Vin Apr 11, 2014 11:49 am

Fumei

Hollow
    Hollow
    Mă apropiu de DeathMark şi-i şoptesc şi eu la ureche:
    -Cineva o să piardă , apoi pun mâna sub fundul lui şi-l arunc în aer , scot glonuţul rapid , şi-l lovesc cu picioru astfel încât îi traversează gamba stângă şi iese prin tibie.
    Glonduţul ajunge pe pământ.

Abilitate : Permite modificarea forei de atracţie între două corpuri , aceasta fiind pozitivă ( se atrag ) şi negativă ( se resping ).
    La nivel mai mare , acesta reuşeşte să rupă bucăţi din scoarţa terestră , să mişte clădiri şi orice este legat de gravitaţie şi forţa de atracţie.

Exemple:

32 Re: Lună plină - dance time ! la data de Vin Apr 11, 2014 11:51 am

Emoriam

mutant
    mutant
    -Hai să îndulcim puțin lucrurile
    M-am dat la vreo 3 metri de ei. Un suflet mi-a adus lanțul înapoi și atunci am deschis felinarul complet: foarte multe suflete și-au făcut apariția. Cerul nu mai era vizibil.
    -Voi doi îmi veți face jocul, altfel sufletele vor ucide tot ce este în pădurea asta... chiar și pe noi.

33 Re: Lună plină - dance time ! la data de Vin Apr 11, 2014 11:54 am

Hades.

templier
    templier
    - Aici greșești, răspunde demonul apoi omoară jumate din suflete, cu cuțitul meu. Eu mă teleportez mai în spate și îl prind pe Thresh de gât folosind lanțul și strig:
    - Ai grijă ce-ți dorești, s-ar putea să se întâmple!

Putere demon:

1:

2:

34 Re: Lună plină - dance time ! la data de Vin Apr 11, 2014 11:55 am

Fumei

Hollow
    Hollow
    -Supra încărcaaaaaare !!!!!
    Şi dintr-o dată o explozie masivă de masă negativă rupe toţi copacii pe o rază de 30mp şi sufletele amicului , dar cad în genunchi.

Cahh , se pare că încep să mă suprasolicit.

Exemple:

35 Re: Lună plină - dance time ! la data de Vin Apr 11, 2014 11:59 am

Emoriam

mutant
    mutant
    Sufletele s-au regenerat... că noah, sunt suflete. Mă ridic încet de prin butuci și cu lanțul mă prind de un suflet.
    -Jocul e simplu... cine nu iasă din pădure va fi obligat să-și tatueze numele câștigătorului pe mână ! Sunt sigur că veți vrea să-l jucați !
    Eu am dispărut din peisaj, dar câteva suflete au rămas să supravegheze

36 Re: Lună plină - dance time ! la data de Vin Apr 11, 2014 12:01 pm

Hades.

templier
    templier
    Imediat după asta, demonul și cu mine ne teleportăm într-o peșteră subterană, știută doar de mine și el( că nah, doar am 116 ani).

Putere demon:

1:

2:

37 Re: Lună plină - dance time ! la data de Vin Apr 11, 2014 12:02 pm

Fumei

Hollow
    Hollow
    -Doi fricoşi , s-au cărat aşa de rapid , pentru un joc tâmpit la care nu era nimeni obligat să particie , zicând astea cad în cur şi mă uit la lună.

Exemple:

38 Re: Lună plină - dance time ! la data de Vin Apr 11, 2014 12:05 pm

Hades.

templier
    templier
    După câteva momente de relaxare, mă teleportez înapoi în pădure și răspund:
    - Să știi că te-am auzit, măcar am scăpat de ăsta și de păpușile lui.

Putere demon:

1:

2:

39 Re: Lună plină - dance time ! la data de Vin Apr 11, 2014 12:07 pm

Fumei

Hollow
    Hollow
    -Hmm , probabil că da.
    Îmi desfac paltonul , şi-l dau jos totodată dau şi cravata dar şi cămaşa , eram transpirat , dar pe corp se vedeau semne de tăieturi care erau câteva zeci la număr.

Exemple:

40 Re: Lună plină - dance time ! la data de Vin Apr 11, 2014 12:10 pm

Hades.

templier
    templier
    - Păcat, sufletele ăstea sunt enervante apoi îmi trimit demonul să le teleporteze pe toate în debarcader...

Putere demon:

1:

2:

41 Re: Lună plină - dance time ! la data de Vin Apr 11, 2014 12:13 pm

Fumei

Hollow
    Hollow
    -Da , probabil că sunt , probabil că nu , este ciudat faptul că după ce ne-am luptat stăm acum şi vorbim de parcă nu s-ar fi întâmplat nimica.

Exemple:

42 Re: Lună plină - dance time ! la data de Vin Apr 11, 2014 12:14 pm

Hades.

templier
    templier
    Hhh, chicotesc ușor și răspund:
    - Ar mai avea rost?! Amândoi suntem secați... fiecare în felul lui.

Putere demon:

1:

2:

43 Re: Lună plină - dance time ! la data de Vin Apr 11, 2014 12:15 pm

Fumei

Hollow
    Hollow
    -Probabil că da , dar asta ne-ar duce la moarte , ah am uitat ceva , ridicând mâna atrag glonuţ în mână şi-l bag în sacoul care stătea lângă mine.
    -Off , ce seară.

Exemple:

44 Re: Lună plină - dance time ! la data de Vin Apr 11, 2014 12:18 pm

Hades.

templier
    templier
    - Se pare că lașul a dispărut de tot , apare Deathmark de nicăieri... și apoi spune:
    - Până la urmă, cu ce te va ajuta dominația totală?

Putere demon:

1:

2:

45 Re: Lună plină - dance time ! la data de Vin Apr 11, 2014 12:20 pm

Fumei

Hollow
    Hollow
    -Nu cred că este nevoie să ştii tu , important este că inevitabil , o să apară , o să apară când o să rupem limitele între oraşe , ar fi bine să vă pregătiţi , în continuare , uitându-mă la lună.

Exemple:

46 Re: Lună plină - dance time ! la data de Vin Apr 11, 2014 12:22 pm

Hades.

templier
    templier
    - Și cu ce ești tu mai presus de mine? stau în lumea asta fără pic de onoare dinainte ca tu să te naști, de când a apărut infecția... și tot nu am ajuns la verdictul ăsta...

Putere demon:

1:

2:

47 Re: Lună plină - dance time ! la data de Vin Apr 11, 2014 12:24 pm

Fumei

Hollow
    Hollow
    -Nu este problema mea de cât timp trăieşti , viaţa ta a fost una probabil că plictisitoare şi cu toate că trăieşti de atâta timp , tu tot nu mă poţi înfrânge , iar eu am doar 22 de ani.
    Imaginează-ţi o lume în care să nu existe durere , să nu fie om mai presus decât altu , iar toată lumea să se supună doar unuia singur şi gardienilor lui.
    Ar fi o lume perfectă , fără scandaluri între oameni şi mutanţi , fără nimica , doar pace.

Exemple:

48 Re: Lună plină - dance time ! la data de Vin Apr 11, 2014 12:26 pm

Hades.

templier
    templier
    - Și vei aduce pace cu războiul? Pace nu va fi în lume... nici una... mereu va exista cineva care să nu vrea asta, mereu va fi ceva de genul, tu urci treaptă cu treaptă spre împărăția ta, mereu va fi cineva care va urca cu liftul.

Putere demon:

1:

2:

49 Re: Lună plină - dance time ! la data de Vin Apr 11, 2014 12:30 pm

Fumei

Hollow
    Hollow
    -Chiar dacă încearcă să mă fure , o să cadă jos , nu o să poată , există multe chestii pe care le ştiu chiar dacă sunt mai mic ,ca tine. Vreau ca numele meu să rămână printre mutanţi şi oameni iar când aceştia o să spună ceva de mine, să tremure.
    Vreau să ştiu că am trăit cu un motiv , nu să fiu un sclav şi doar să mă lupt pentru ce ? Pentru nimica. Pacea o să o aduc , dar în principal o să elimin oamenii , iar momentul acela o să se apropie în curând , barierele vor fi distruse cât de curând , doar că îmi recrutez o echipă cu care să distrug centrul vostru şi sediul templierilor oriunde ar fi acesta.

Exemple:

50 Re: Lună plină - dance time ! la data de Vin Apr 11, 2014 12:34 pm

Hades.

templier
    templier
    -Nu cunoști extazu fără agonie ..nu simți că traiești fără iubire! practic nu exişti fără dezamăgïre
    Și venind vorba de mine...
    -Ce nu m-a doborat m-a omorat și ma înviat...

Putere demon:

1:

2:

Continut sponsorizat

Sus  Mesaj [Pagina 2 din 4]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
    Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

Copyright TDC , toate drepturile rezervate pentru aceasta comunitate. Tema reazliata de Fumei.